Aquadesign Fântână din piatră dură 40x22x10, orificiu de scurgere în dreapta 1208910972
Superbă chiuvetă de perete din piatră naturală, realizată dintr-o singură bucată de piatră naturală. Această chiuvetă din piatră dură poate fi agățată folosind orificiile de fixare prezente pe partea din spate. Piatra dură își dezvăluie adesea vechimea, fosile vechi de milioane de ani reapar în această superbă chiuvetă!
Sfaturi pentru utilizarea zilnică a produsului dvs. din piatră naturală:
Cea mai bună întreținere zilnică pentru o chiuvetă din piatră dură este să vă asigurați că aceasta este curată și uscată atunci când nu este utilizată, mai ales dacă apa are un conținut ridicat de minerale. Ștergeți chiuveta cu o cârpă umedă din bumbac, folosind un detergent de vase / săpun sau un produs de curățare delicat.
Deși piatra dură este un material rezistent, încercați să evitați ca obiecte ascuțite să cadă în chiuvetă, deoarece acestea ar putea deteriora suprafața. Nu folosiți apă cu o temperatură mai mare de 60 de grade Celsius. Nu vă așezați și nu stați în picioare pe chiuvetă și nu așezați obiecte foarte grele pe ea. Nu lăsați înălbitori concentrați, substanțe corozive, desfundătoare etc. să intre în contact cu suprafața din piatră naturală. Acest lucru va duce la decolorare. Dacă se întâmplă acest lucru, curățați imediat și clătiți chiuveta. Piatra dură este finisată, ceea ce înseamnă că suprafața are o culoare mai închisă decât piatra naturală de origine. Acest strat superior finisat se va uza de-a lungul anilor din cauza utilizării. Adesea, în acest strat superior se pot observa fosile vechi de milioane de ani.
Informații importante
- Chiuvetele sunt realizate manual, astfel încât niciuna nu are o formă identică 100%.
- Deoarece chiuvetele sunt realizate dintr-un singur bloc de piatră naturală, este important să știți că fiecare chiuvetă este puțin diferită, deoarece fiecare bucată de piatră naturală tăiată dintr-un munte este diferită și, prin urmare, unică, formată cu milioane de ani în urmă de mama natură.
Montare:
• Asigurați-vă că peretele poate suporta greutatea chiuvetei. Luați în considerare greutatea suplimentară a apei, a robinetelor, a accesoriilor etc.
• Trebuie să vă procurați singuri șuruburi și dibluri potrivite pentru peretele dumneavoastră. De asemenea, șuruburile și diblurile trebuie să fie suficient de rezistente pentru a suporta greutatea totală a chiuvetei.
• Forza nu este responsabilă pentru niciun fel de daune sau daune indirecte cauzate de montare sau de materialele de montare.
Toate chiuvetele din piatră naturală Forzalaqua sunt realizate manual dintr-o singură bucată de piatră naturală. Se selectează numai piatra naturală de cea mai bună calitate, iar toate produsele sunt fabricate cu grijă.
Fiecare produs din piatră naturală Forzalaqua este unic! Sperăm să vă bucurați de chiuveta dvs. din piatră naturală timp de mulți ani!
| Marcă | AquaDesign |
| Culoare | Piatră Albastră |
| Înălțime | 100mm |
| Serie | Miranda |
| Numărul de găuri de robinet | 1 |
| Material | Piatră naturală |
| Mod de fixare | Șuruburi de priză |
| Lățime | 400mm |
| Adâncime | 220mm |
| Formă | Dreptunghi |
| Locul găurii robinetului | Stânga |
| Fântână de colț | Da |
| Diametrul găurii de scurgere | 1.1/4 |
| Cu preaplin | Nu |